記事一覧

Ortokorekcja i laser – innowacyjne metody korekcji wzroku

" align="left" style="margin: 0px 20px 0px 0px" />
Nie lubisz mieć szkieł i soczewek? Nie musisz być na nie skazany. W dobie tak intensywnego wzrostu medycyny pojawiają się coraz różniejsze rozwiązania, które powodują, że można dokładnie bądź tymczasowo skorygować wzrok. Dowiedz się jak to obowiązuje.


czytaj stronę www
Laserowa korekcja wzroku coraz modniejsza


Na laserową korektę wzroku decyduje się coraz więcej osób. Nic w tymże wyjątkowego, bo to niezawodna metoda, która pozwala efektywne usunąć wadę. Polega na zmianie wyglądu rogówki oka za pomocą lasera. Choć sposób jest wyjątkowo precyzyjny i wyjątkowo łatwy, to jednak nie wolno go stosować u osób poniżej 21. roku życia, i oraz u dziewczyn w okresie laktacji albo w ciąży, gdyż w niniejszym etapie wzrok jest bardzo niestabilny. Wady dynamicznie się zmieniają. Laserowa korekta wzroku może być przeprowadzona tylko wtedy, gdy w czasie minionego roku nie pojawiły się żadne zmiany w widzeniu. Wtedy takie pomoce nie są zalecane, bo jeśli choroba jest progresywna, to świadczy, że za pewien moment może ponownie się pojawić. Jeśli z kolei jest ona stabilna, wtedy taki zabieg powinien być zupełnie skuteczny. Co ważne, pacjenci odczuwają natychmiastową poprawę widzenie tuz po przeprowadzeniu zabiegu. Sam proces rekonwalescencji jest w pełni bezpieczny, a do tego pewny. Trwa około kilkunastu minut. Niestety, nie jest o usługa refundowana przez NFZ, czyli trzeba za nią zapłacić z prywatnej kieszeni, a zatem wydatek rzędu 2-3 tys. zł na jedno oko, w zależności od placówki, doświadczenia specjalisty i wyszukanej metody działania. Ale jeszcze dużo menadżerów klinik okulistycznych proponuje pacjentom możliwość rozłożenia usługi na części, dzięki dlaczego jest ona otwarta dla wyższej liczby osób.

Ortokorekcja wskazana…


Opcją dla laserowej korekcji wzroku jest ortokorekcja. To metoda, która polega na czasowym odkształcaniu rogówki, dzięki czemu przez pewien czas można normalnie widzieć. W praktyce polega to na zakładaniu specjalnych soczewek o różnych krzywiznach na noc. W czasie snu soczewki wywierają na tkankę oka i można normalnie patrzeć w ciągu dnia. Co więcej, po kilku miesiącach używania można swobodnie widzieć przez kilka dni. Nie ma potrzeby zakładania soczewek codzienne. To zapewne kwestia indywidulanej podatności tkanek. Nie mniej jednak ortokorekcja to stosunkowo praktyczna i estetyczna forma, z jakiej korzysta jeszcze mnóstwo osób. Powinien jednakże pamiętać, iż to zaledwie czasowe poprawienie wzroku. Jeśli skończy się zakładania soczewek, rogówka powróci do swojego naturalnego wyglądu i konieczne będą okulary.--------------------------

PODOBONE PUBLIKACJE:

czytaj stronę www

czytaj to...

Zobacz stronę

czytaj dalej...